Contact

Petr Diviš

facebook profile

Bio

In 2002 Petr dived into serious photography after taking photography classes at Kamiakin high school in Kennewick, Washington. Since then he has worked as commissioned photographer of soccer and ice-hockey games for local sport clubs in Middle Bohemia, Czech Republic. Among his numerous customers he was proud to work for Lasselsberger a.s., a major ceramics company, photographing special decorative tiles and bathroom setups for internet catalogue. Petr also provided studio and glamour photography for individual model presentation. To connect Petr's hobbies and work, he photographed in Czech dance clubs for JanakBros.cz and DJs as house photographer. Petr has been also providing professional wedding photography for individuals since 2006. Past year Petr has been enhancing his photohraphy skills at Union College, New York, where he took photography courses and obtained the honor of working on summer research with experienced photograper Martin Benjamin.


Kontakt

Petr Diviš

facebook profile

Ze života

Petr se začal vážně zabývat fotografií v roce 2002, po absolvování kurzů fotografie na střední škole Kamiakin ve městě Kennewick ve Washingtonu. Poté fotil fotbalové zápasy a lední hokej pro kluby v Rakovníku. Mezi jeho nejvýznamnější zákazníky se řadí společnost Lasselsberger a.s., zabývající se výrobou obkladů a keramiky, pro kterou fotil speciální dekory a koupelny do internetového katalogu a pro časopisy. Petr také fotil ateliérovou a módní fotografii pro osobní prezentaci modelek a modelů. Jeho oblíbenou zábavou je návštěva klubů a fotografování pro DJ a propagace klubových večerů například pro DJ Macia a plzeňské PH+. Petr se také zabývá svatební fotografií už od roku 2006. V minulých letech se účastnil studia v USA ve státě New York na univerzitě Union College, kde studoval fotografii. Zúčastnil se letního programu, pod vedením zkušeného fotografa Martina Benjamina. V dalších letech začal fotografovat i maturitní plesy. Novinkou je spolupráce s fotografem Janem Čislinským při fotografování maturitních plesů ve dvojici od školního roku roku 2011/2012, kdy vznikl projekt fotkyzplesu.cz. V současné době o něm vyšla stať ve Slovníku výtvarníků z Rakovníka a okolí. Dále s ním byl pořízen rozhovor pro týdeník Raport.

Z jeho cest si můžete přečíst deníky z ročního pobytu na střední škole v USA a ze Střední Ameriky. Dále procestoval i Bolívii a Peru.

Images and content ©2024 and may not be used or reproduced in any form without explicit written consent of Petr Diviš. wedding photographer prom nights prague atelier studio portrait rakovník